Ru
  1. Культури
  2. Рідкі Добрива для Овочевих Культур
  3. Рідкі Добрива для Картоплі

Картопля

Картопля ОКартопля - одна з найпоширеніших культур на території нашої країни. Це зумовлене високим попитом картоплі як столової так i кормової культури. Особливістю агротехніки картоплі є її вирощування на грядках з багаторазовим підгортанням. Ця особливість робить заходи кореневого підживлення менш ефективними так як волога швидко залишає гряду виносячи з собою більшу частину діючих мінеральних речовин. Однак картопля вимагає значно більшої кількості мінеральних речовин ніж міститься в грунті.

Вдаючись до позакореневого підживлення картоплі методом обприскування, вдається досягти значної економії коштів, в перерахунку на вагу готової продукції.

Добривом картоплі "по листу" вдається донести до рослини значно більше корисних мікроелементів. Наші фахівці рекомендують проводити підживлення картоплі одразу після всходів.

Пропонуємо лінійку концентрованих рідких добрив які ідеально підходять для підживлення картоплі на всіх етапах розвитку культури.

На ранньому етапі, від сходів до закінчення стеблування РКД (рідке комплексне добриво) "Віта-Комплекс" марки NPK 10:10:10 забезпечить достатню кількість макроелементів для повноцінного розвитку як коренів так і зеленої частини рослини. В період бутонізації і цвітіння, підвищену потребу у фосфорі допоможуть забезпечити рідкі мінеральні добрива "Віта-Комплекс" марки NPK 5:20:5 або марки NPK 9:18:9. Застосування таких листових підживлень стимулює активне утворення і ріст кореневої маси. У період бульбоутворення і відмирання стебла корисними будуть підживлення на основі добрива "Віта-Комплекс" марки NPK 0:11:15. Фосфор і калій допоможуть рослині швидко наростити масу бульб. Доступність калію на цьому етапі обумовлює якість та лежкість готової продукції.

Норми добрив "Віта-Комплекс" для картоплі варіюються від 1 до 5 літрів на гектар. Це зумовлене тим що остаточні норми внесення добрив розраховуються виходячи із сорту картоплі, типу грунту, агрокліматичної зони та інших чинників. Якщо Ви зацікавлені в використанні нашої продукції, наші консультанти допоможуть визначити норми і схеми підживлень виходячи з умов вашого господарства. Зв’яжіться з нами за телефонами в розділі "контакти" або замовте дзвінок нашого фахівця.

Порівняння добрив для картоплі

Підсумки польових експериментів, з порівняння твердих і рідких добрив, публікував кембріджський університет:

У трьох польових експериментах в 1963-5 роках порівнювався вплив трьох методів внесення добрив на ріст і врожайність картоплі.
Тверді добрива розкидували по борознах, а потім концентрували навколо сім'яних бульб, розщеплюючи гребені під час машинного посіву.
Рідкі добрива вводили відразу після посадки або на 2 дюйма знизу і 2 збоку (поверхневе розміщення), або на 6 дюймів нижче і 2 збоку від сім'яних бульб (глибоке розміщення). Тверде та рідке добриво поставляло однакову кількість поживних речовин.
За два роки глибоке внесення рідких добрив дало вищі врожаї, ніж тверді добрива, і за всі три роки більш високі врожаї, ніж поверхневе внесення рідких добрив.
Результати аналізу збільшення врожаю 1963 року засвідчили, що глибоке закладення рідких добрив дає найбільший врожай після посушливого періоду.
Аналіз зростання в додатковому експерименті в 1964 році показав, що, коли дефіцит вологи в грунті обмежувався зрошенням до 1-6 дюймів, врожай і поглинання азоту з поверхово і глибоко внесених рідких добрив були однаковими.
Однак без зрошення глибоке розміщення дало більший врожай і поглинання азоту, ніж поверхневе внесення.
Штучний «сухий клімат» підкреслював, що величина реакції на глибоке розміщення була пов'язана з режимом вологості грунту.
Зроблено висновок, що добриво з глибокої закладенням знаходилося в тій області грунту, яка залишалася вологою, тоді як поверхнево розміщені добрива перебували в більш сухому грунті, де вони були менш доступними коріння картоплі.

Посилання на оригінал статті: Effect of placement of liquid and solid fertilizer on the growth and yield of potatoes