Ru
  1. Культури
  2. Рідкі Добрива для бобових культур
  3. Рідкі Добрива для Сочевиці

Сочевиця

Сочевиця Сочевицю садять після картоплі, кукурудзи і цукрових буряків, але не раніше ніж через 5 - 6 років в обороті культури. Після неї засівають кукурудзу, ярі та озимі культури. Головна умова - вирощування без бур'янів. Найбільш переважні ранні посіви сочевиці, вони дають великі урожаї і краще протистоять хворобам і шкідникам.

Аналіз грунту має велике значення. Високий вміст азоту в грунті несприятливо впливає на утворення бульб і фіксацію ними азоту. Для того щоб бульби сформувалися необхідно 3-4 тижні після посіву, але якщо ж вони відсутні або їх дуже мало, то це компенсують внесенням рідких комплексних добрив "по листу".
На ранніх стадіях сочевиця не розвиватиметься, якщо азоту в грунті менше 11 кг / га., Тоді рослина жовтіє. Брак азоту під час вегетації може бути поповнено внесенням азоту під час посіву.
Фосфорно-калійні добрива вносяться під оранку. Фосфор потрібен для зростання кореневої системи, що прискорює утворення бульб, які фіксують азот. Також фосфор сприяє більш ранньому і дружному дозріванню і поліпшує стресостійкість культури.
Максимальна норма внесення фосфору під час посіву - 22 кг / га. Ця норма вноситься при хорошому або ідеальному рівні зволоження. При гіршому зволоженні норму внесення фосфорних добрив зменшують.
Сочевиця накопичує фосфор за допомогою бульбочкових бактерій, що розчиняють стійкі сполуки фтору, а також завдяки симбіозу з мікоризою йде активне зростання коренів.
Сочевиця вимагає високих норм калію. Однак внесення калію разом з посівом може пошкодити сходи. Внесення калію при посіві, як і фосфору, рекомендується виконувати із застосуванням більш широких сошників.
Потреба в мікроелементах встановлюється індивідуально в залежності від їх вмісту в грунті за даними агрохімічного аналізу.
Під урожай сочевиці (2 т / га) вносять в середньому 103 кг / га азоту, 27,5 кг / га фосфору, 86 кг / га калію і 5 кг / га сірки.