Ru
  1. Культури
  2. Добриво баштанних

Баштанні

Баштанні культури - вкрай теплолюбні вимогливі до освітлення рослини з потужною кореневою системою яка визначає високу посухостійкість культур.
Диня, кавун, кабачок і гарбуз - найпоширеніші баштанні які успішно культивуються на території України, завдяки їх поживній цінності, лежкості і різноманітності застосувань в тому числі як кормової культури.
Тропічне походження культур робить вирощування баштанних, в Україні, непростою справою яке вимагає пильної уваги до дотримання всіх умов культивації та мінерального живлення.
Якщо про велику кількість тепла і сонячного світла подбає агроклімат наших степів, то підживлення мінеральними добривами повністю лягає на плечі аграрія.
На дослідних господарствах України була встановлена висока ефективність внесення добрив:

Внесені добрива Врожайність, т/га
Органічні добрива 24,6
Мінеральні добрива 28,6
Органо-мінеральні добрива 30,1

Фосфорні і калійні добрива в значній мірі впливають на швидкість дозрівання і на якість продукції.
Найбільш ефективне застосування добрив відзначається на наступних етапах:

  • передпосівна обробка насіння
  • внесення рідких комплексних добрив під час посіву
  • кореневі та позакореневі підживлення на всіх етапах розвитку рослини
Внесення РКД при посадці дозволяє рослині, в найкоротші терміни, розвинути потужну кореневу систему що безсумнівно позначається на посухостійкості, урожайності і якості плодів.
Особливу увагу варто приділити бору. Постійне внесення бору обумовлює нормальний розвиток культур. Дефіцит останнього призводить до збільшення кількості безплідних квітів, відмирання молодих плодів.