Ru
  1. Культури
  2. Рідкі Добрива для зернових

Зернові культури

Зернові культуриНайбільша частина посівних площ України відводиться саме під зернові - пшениця (яра і озима), ячмінь (затятий і озимий), овес, жито, овес.
Озимі культури вимагають особливої уваги ще з осені. У цей період найбільш затребувані елементи живлення - азот і фосфор. Перший безпосередньо впливає на майбутню врожайність, другий - на розвиток кореневої системи і правильне протікання енергетичних процесів всередині рослини.

Дефіцит макро-елементів N і P розпізнати нескладно:

  • недолік азоту - жовтуватий або блідо-зелене забарвлення листя, уповільнення зростання;
  • недолік фосфору - погано розвинена коренева система, сіро-зелене або червоно-фіолетові листя, нерозвинені репродуктивні органи.

З приходом весни озима пшениця і ячмінь вимагають другого внесення фосфору для зміцнення коріння і азоту з сіркою, яка сприяє більш ефективному використанню азоту. Найважливіша стадія - вихід в трубку і викид прапорцевого листка. У цей період значно збільшується потреба в азоті. Його вносять не менше 40 кг діючої речовини на гектар.
Застосування класичних мінеральних добрив ускладнюється дефіцитом, який кілька років поспіль присутній на українському ринку, і їх вартістю. У той же час не можна знижувати норми внесення елементів, так як це ставить під загрозу урожай.
Оптимальний вихід в такій ситуації - застосування рідких комплексних добрив. Їх застосування економічно вигідно з ряду причин.
По-перше, рідка форма сприяє максимально повному засвоєнню поживних елементів.
По-друге, точне дозування дозволяє дати рослині стільки поживних речовин, скільки потрібно на конкретному етапі (осіння сівба, весняне підживлення і т. п.).
По-третє, РКД за складом наближені до природних компонентів. Тому гранично ефективні, безпечні для культур, вигідні в економічному сенсі.
Все сказане про рідкі комплексні добрива справедливо не тільки для макро-, але і для мікроелементів - мідь, магній, кальцій, бор, молібден, залізо.