Ru
  1. Культури

Підживлення сільськогосподарських культур

Наша країна володіє приблизно 25% запасів чорнозему планети, які займають близько 60 млн га. Хімічні, фізичні, мінералогічні та агрохімічні властивості українських чорноземів - найкращі в світі.

Традиційно в лідерах за посівними площами - озима пшениця. Найбільше її вирощується в північних районах країни і лісостепу. Менш врожайна, яра, обробляється в степових районах.

У пошані в українських аграрників і кукурудза, на яку доводиться більша доля експорту - понад 60%. З огляду на високу рентабельність популярні технічні культури:

  • соняшник;
  • соя;
  • ріпак.

Високий попит на кондиційні зернобобові (горох, сочевиця, нут) на іноземних ринках, обумовлює особливу увагу до них з боку вітчизняних аграріїв.

Через поступове зростання середньорічних температур багато агрохолдингів, середні і малі фермерські господарства усе більше цікавляться вирощуванням культур на зрошуваних землях. Оптимальні умови живлення і захисту, які створюються людиною спільно з природою, роблять рентабельними плодові та плодово-ягідні, а також горіхоплідні культури.

Тенденція останніх років свідчить про поступове збільшення посівних площ овочевих культур (томати, солодкий перець, баклажани), а також баштанних (кавуни і дині).