Ru
  1. Публікації
  2. Переваги пшениці в сівозміні | Сівозміна - запорука високої рентабельності

Переваги пшениці в сівозміні

пшениця в сівозміні

Завдяки ударним темпам виробництва етанолу з кукурудзи та біодизелю з сої, пшениця перестає бути "першою" польовою культурою. Проте, включення пшениці в сівозміну кукурудзи і сої може забезпечити якість і продуктивність грунту. Ціни на пшеницю все ще залишаються економічно привабливими. У 1990-х роках Дік Харвуд (США) провів значуще дослідження, оцінюючи вплив пшениці на сівозміну кукурудзи і сої. Ним було виявлено, що включення пшениці в сівозміну підвищує врожайність кукурудзи як мінімум на 10%. У дослідженнях, коли за пшеницею слідувала покривна культура, така як червона конюшина, засіяна по морозах, врожайність кукурудзи завжди збільшувалася як мінімум на 15% в порівнянні з безперервною культивацією кукурудзи. Чіткі причини такого підвищення врожайності кукурудзи не зовсім зрозумілі, але, ймовірно, вони представляють собою поєднання декількох ефектів.

Пшениця забезпечує хороший грунтовий покрив в зимові місяці для запобігання вітрової ерозії. Один з ключів до поліпшення і підтримки якості грунту - це вирощування рослинності протягом якомога більше місяців в році. Вирощування озимої пшениці після сої або іншої культури, а потім пшениці з покривною культурою, займає поля щонайменше на 22 місяці. Коріння рослин сприяють підвищенню мікробної активності, кругообігу поживних речовин і поліпшенню агрегації і аерації грунту. Червона конюшина може бути засіяна разом з пшеницею. Деякі інші покривні культури можуть бути посіяні після збору врожаю пшениці для продовження активного укорінення в грунті. Розпад коренів пшениці та стерні сприяє кругообігу поживних речовин, а бобові культури забезпечать азот для майбутньої кукурудзи. Пшениця ефективно утилізує залишковий азот в грунті і знижує його втрати від вилуговування. Пшениця також може служити в якості ефективних фільтрувальних смуг і смуг для захисту від вітру. Стан грунту, як Зазвичай, зберігається під час циклу виробництва пшениці, оскільки обробка грунту мінімальна, і транспортування зазвичай здійснюється в ті періоди, коли грунт не так піддається ущільненню.

Під час посіву у вересні або жовтні, після збору врожаю соєвих бобів, пшениця порушує цикл шкідників і бур'янів, які, як правило, стають проблемою при постійних однорічних посівах. Потреба в пестицидах у пшениці, зазвичай менше, ніж у однорічних культур. Період після збору врожаю пшениці, дає можливість контролювати багаторічні бур'яни. Вологість грунту після збирання пшениці, як правило, сприятлива для розпушування ущільненого грунту. Це також чудовий час для вирощування покривних культур. Зелень пшениці, що росте навесні, забезпечує хорошу середовище існування для комах-хижаків, таких як жуки - сонечка (Coccinellidae), які потім можуть пересуватися на поля кукурудзи і сої для боротьби з комахами-шкідниками. Покривна культура може продовжувати виконувати аналогічну роль протягом усього літа.

Пшениця в сівозміні розподіляє виробничі витрати, погодні ризики і сільськогосподарські операції по іншим культурам. Практично відсутні вимоги по часу критичного періоду висіву кукурудзи та сої. Період після збору врожаю ідеально підходить для внесення вапна, навозу або мінеральних добрив.

Господарства спеціалізовані на виробництві кукурудзи повинні визнати переваги, які може забезпечити пшениця. Таким чином, вигода від наявності пшениці в сівозміні включає в себе:

  • поліпшення якості грунту;
  • колообіг поживних речовин;
  • забезпечення азотних запасів;
  • порушення циклу однорічних і багаторічних бур'янів;
  • захист грунту від ерозії;
  • розподіл сільськогосподарських операцій;
  • забезпечення високої рентабельності.

Тож, коли заплановано сівозміни, обов'язково враховуйте переваги пшениці.