Ru
 1. Публікації
 2. Техніка для внесення рідких мінеральних добрив. BLU-JET

BLU-JET - професійна техніка для внесення рідких мінеральних добрив

Blu-Jet Світовим лідером серед виробників техніки для внесення рідких, сухих і газоподібних добрив з багаторічним досвідом (47 років) є BLU-JET (Thurston Manufacturing Company, Thurston, Nebraska, USA). Висока ефективність і надійність агрегатів перевірена часом, а попит на їх продукцію зростає з кожним роком. BLU-JET - бренд, відомий у всьому світі.

Кращий серед кращих

Досвід щодо застосування рідких добрив по міжряддях просапних культур прийшов до нас із заходу. Там фермери відчули перевагу такого методу підживлення, в порівнянні з використанням сухих добрив. Адже практично доведена ефективність внесення рідких добрив, які при позакореневому внесенні на просапних культурах, не здатні пошкодити коріння рослин. А в разі використання КАС, який містить у своєму складі відразу три форми азоту: амідну, амонійну і нітратну, відбувається комплексна дія на рослини, в свою чергу, призводить до підвищення врожайності. Відповідно така технологія прийшла і в Україну. Найкращим технічним рішенням для високотехнологічного застосування рідких добрив є техніка BLU-JET. Мал. 1. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT2000 9R70

Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT2000 9R70На території України застосовується в Чернігівській, Вінницькій, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях. Широку популярність здобули моделі AT3015 9R70 і 13R70 (мал. 2), а також AT2000 9R70 (мал. 1). З 2018 року новина на ринку України є AT4015 17R70.

технічне забезпечення

Аплікатори BLU-JET поєднують в собі кращі технічні рішення, реалізовані на світовому ринку. Його рама має профільну конструкцію 17,8 х 17,8 см (AT2000-7000) з гарантійним терміном 5 років. Для її підняття і складання крил використовуються гідроциліндри Prince (кращий виробник гідроциліндрів в світі). Бак для робочої рідини зроблений зі спеціального хімічно стійкого пластику товщиною 1,5 см. У моделях АТ2000-3015 бак еліптичної форми, а в АТ4015-7000 циліндричної. Подача робочої рідини здійснюється за допомогою високонадійного механічного насосу CDS John Blue PNG 7055 з приводом від колеса або гідравлічним Hypro 9303. Внесення в грунт робочої рідини виконується як за рахунок системи (JetStream) подачі з форсунки в борозну за диском, так і за рахунок ножа надтонкою форми, який закріплений за диском, на глибину 50-100 мм. На робочих колесах застосовуються шини бренду Good Year для забезпечення надійної роботи в будь-яких умовах. Завдяки робочому кліренсу аплікатора в 79 см на полі з посівами кукурудзи можна виконати підживлення до 8-12 листка, в період, коли відбувається активний розвиток рослини (розташування качана, формування кількості рядів зерен в качані і їх маси).

Мал. 2. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT3015 13R70

Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT3015 13R70

Відгуки власників BLU-JET в Україні

BLU-JET АТ3015 13R70 - надійна техніка, яка зарекомендувала себе з кращого боку. Рама міцна, адже виконана з металу товщиною 10 мм. Диски з легкістю витримують обробку грунту площею понад 5000 га. Механічний насос CDS John Blue PNG 7050 простий в налаштуванні і конструкційно-надійний, адже потреба в заміні ремкомплекту при правильному використанні виникне тільки після обробки понад 10 000 га. Гідроциліндри Prince досить витривалі в роботі і прості в ремонті, а якість їхньої зборки на дуже високому рівні. Бак для робочої рідини сірого кольору з роками не втрачає своєї герметичності і не змінює кольору під впливом сонячних променів. За умови дотримання технічного регламенту змащування вузлів, де це потрібно, агрегат відпрацює не один сезон.

Вироблено в Америці

Уейн Дженсен (Wayne Jensen) в 1971 році створив компанію Thurston Manufacturing, яка починала свою роботу з виготовлення ліній для виробництва добрив BLU-JET і техніки для обробітку грунту (глибокорозпушувач SubTiller).
Інновації в конструюванні і якісне виробництво продовжують завойовувати ринок і до цього дня, говорить Вейн Дженсен.
Він виріс в ТерстонІ (Thurston, Nebraska), був фермером і продавцем в компанії, яка реалізувала харчові добавки для тварин. Можливість збільшення постачань якісної продукції клієнту, а також вдале застосування інновацій наявної сільськогосподарської техніки дали поштовх до виготовлення своїх виробів.
Виробництво сільськогосподарського обладнання почалося з великого зерносховища для зберігання зерна в ТерстонІ. Першим виготовленим продуктом стала само-з'єднувальна зчіпка для тракторів. Також була розроблена торгова марка і логотип для продуктів - BLU-JET. Блакитний був кольором талісмана середньої школи міста і, відповідно, став забарвленням логотипу торгової марки. JET використовувався для швидкого і оригінального оформлення, посилаючись на новий дизайн зчіпки для тракторів.

Мал. 3. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT4015 17R70

Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT4015 17R70 Син Уейна, Лейтон, який зараз є президентом компанії (Layton Jensen), долучився до бізнесу незабаром після його початку, щоб допомогти в розвитку виробництва і розробки нової техніки. Згодом компанія почала виробництво агрегатів для внесення мінеральних добрив (безводного аміаку).
Зараз BLU-JET планує збільшити виробничі площі на 30%, що призведе до зниження виробничих витрат, підвищуючи при цьому якість Thurston Manufacturing отримав можливість грати провідну роль на ринку виробників техніки (культиваторів для внесення безводного аміаку, аплікаторів для підживлення рослин, глубоко-розпушувачів, комбінованих агрегатів - дисколапові борони).
Зараз торгова марка BLU-JET поставляється в Північну Америку, Європу, Азію, Африку, Росію, Австралію і з 2016 в Україні.
Протягом останніх 47 років продукція, вироблена компанією Thurston Manufacturing, отримала репутацію продукції яка втілює в життя найсучасніші інновації, гарантує якість і надійність агрегатів. Перелік деяких інновацій торгової марки BLU-JET:
 • 1998 - BLU-JET AT4000 - перший аплікатор для внесення рідких добрив з використанням подвійної тракторної шини (для спрощення транспортних перевезень).
 • 1998 - BLU-JET AT5000 - перший культиватор для внесення безводного аміаку з використанням подвійної тракторної шини (для спрощення транспортних перевезень).
 • 2003 - BLU-JET AT4000 18,3 - аплікатор для внесення рідких добрив - збільшена ширина захвату агрегату для більшої продуктивності.
 • 2008 - BLU-JET AT7000 27,4 - аплікатор для внесення рідких добрив - широка робоча ширина захвату серед аналогів.
 • 2008 - тандемні вантажні шини на культиватор для внесення безводного аміаку. Вони забезпечують найлегше транспортування на великі відстані при мінімальному ущільненні грунту.
 • 2010 - BLU-JET Legacy - застосування вантажних шин для нормального балансу флотації. Шини більш витривалі під час транспортування.
 • 2013 - AT2000 - аплікатор для внесення рідких добрив. Значно зменшена транспортна ширина і ущільнення на поле в порівнянні з аналогічними моделями.
 • 2014 - Секції TrenchMaster для підготовки грунту після поливних борозен - легка і повна обробка поливних борозен в полі.
 • 2015 - опорно-копіювальні колеса з пружинним механізмом регулювання вертикального положення. Легке налаштування робочої глибини.